Jestem projektantką z Krakowa, moja marka Maruna działa od 2008 roku. W 2019 roku dołączył do mnie mój partner Dawid Polony, artysta i również projektant. Od samego początku zajmowałam się upcyklingiem. Poza działalnością projektową prowadzę również działalność warsztatowo edukacyjną z zakresu upcyklingu. W Marunie stawiamy na wiarygodny upcykling, zależy nam na tym aby w jak najmniejszym stopniu przyczyniać się do złego wpływu mody na środowisko. Wszystkie nasze produkty powstają w ok. 90% z materiałów z odzysku. Wykorzystujemy używane ubrania, namioty, firany, zasłony, pasy samochodowe, rzeczy z demobilu itp. Kupno nowych materiałów zminimalizowaliśmy prawie do zera. Podszewki wykonujemy z odpadów szwalniczych.
Inspiruje nas miasto i ludzie w tym mieście. Stworzyliśmy między innym serię nerek Kreuzberg, która właśnie czerpie inspiracje z mody ulicznej berlińskiego Kreuzberga i krakowskiego Kazimierza. Własnie z Kazimierzem jesteśmy artystycznie bardzo związani. Tutaj mieścił się niegdyś showroom Maruny a obecnie mieści się nasza pracownia, Kazimierz jest też naszym domem. To na Kazimierzu powstaje większość naszych “modowych” zdjęć, robionych podczas codziennych spacerów.

“Gosia Grodzka – Od 2008 roku tworzy markę Maruna, projektuje dla polskich marek akcesoria i ubrania w duchu zero waste. Prowadzi warsztaty propagujące upcykling jako skuteczną formę walki z wyniszczaniem środowiska. Współpracuje z wieloma instytucjami oraz markami, między innymi z Fundacją Kupuj Odpowiedzialnie oraz artystką i aktywistką Cecylią Malik.”